Ozobot


Pilt: https://www.reallygoodstuff.com/images/xxl/705954_a.jpg

Ozobot oskab lugeda joont ning joonele joonistatud koode. Karbis on olemas ka värvikoodide näited. Koode saab ise vildikatega paberile joonistada, nagu ka musta joont, või siis kasutada kaasasolevaid koodijuppe (kleepsud, saab kasutada 1 kord).

Ozoboti komplekt

  • Robotid on 4-kaupa karbis. Laadimiseks tuleb nad ühendada arvuti USB pesasse (väikesed juhtmed on karbis kaasas).
  • Karbist leiate ka lehed robotite kalibreerimiseks (must täpp). Seda oleks soovitav teha kohe, kui robot ei käitu nii, nagu peaks (ei loe koode, ei järgi musta joont).
Kalibreerimiseks hoia nuppu all kuni 2 sekundit (lambikese tuli muutub valgeks). Vabasta nupp ja aseta robot musta täpi keskele, tuli peab plinkima valgelt. Robot on kalibreeritud, kui ta sõidab täpi äärde vilgutades sinist tuld ja peatub ning vilgutab rohelist tuld. Juhul kui robot vilgutab punast tuld, tuleb uuesti kalibreerida.

  • Roboti käivitamiseks vajuta nuppu roboti küljel (rattaga kohakuti), kuni lambikese tuli muutub valgeks.
  • Ozobotiga on kaasas sinine “kiiver” ja läbipaistev “müts”. Neid saab robotile “pähe” panna. Läbipaistvale ümbrisele saab kleepida peale silmi ja vuntse ning panna pähe kõrvu jms (karbis 1 komplekt kaasas.
  • Robotiga on kaasas ka “täringud”, mis tuleb kokku kleepida. Neid saab kasutada radade joonistamise määrajatena (veeretada täringut ja joonistada rada või täringul olev kood).

Ozobot’e saab ka programmeerida veebikeskkonnas: http://ozoblockly.com/editor
Ozoboti lühitutvustus videona (autor: J. Leoste): https://www.youtube.com/watch?v=YvNPQw5bzAc

Eesti keeles

Tööjuhend alustamiseks (Koolielu portaal): https://koolielu.ee/waramu/download?rid=1-8e283f6d-eeb2-4f7a-a8fb-7e8ae8a834a4&attachmentId=7711
Progetiigri kogumiku materjalid: http://www.progetiiger.ee/tool/29/ozobot

Mõned valmis joonistatud teed väljaprintimiseks: https://ozobot.com/play/games